שמירה על כושר לאורח חיים בריא

2018-02-04T12:59:50+00:00 פברואר 4th, 2018|ללא קטגוריה|0 Comments

החורף הוא תירוץ מושלם לכל מי שמעדיף לרבוץ מול הטלוויזיה עם מרשמלו וכוס שוקו במקום לצאת לריצה או לחדר הכושר לאימון כוח וסיבולת, יורד גשם, קר בחוץ, לקראת פסח נחזור, כל אלו הם תירוצים שנראים לנו הגיוניים אך הם, למעשה, הבריחה שלנו מהאחריות הכבדה והמשמעותית ביותר שלנו- האחריות שלנו על עצמנו, על בריאותנו ועל אורח החיים שלנו.

השפעת האימון הגופני על חיינו

לאימון גופני עקבי וממושך יש השפעה חיובית על כל אספקט של חיינו, מהפן הנפשי והמנטאלי ועד לפן הפיזי והבריאותי ובמיוחד בעידן הנוכחי, בו הכל כל כך פשוט להשגה, הכל נמצא במרחק של לחיצת כפתור והזמנה טלפונית ואפילו לא צריך להתאמץ לצאת מהבית בכדי לסחוב סלים מהשוק, מצרכים מהסופר או ללכת לדואר בשביל לשלוח או לקבל מכתב או חבילה, המוטיבציה שלנו להתאמן, לזוז ולשמור על התנהלות נכונה מבחינת פעילות גופנית, הופכת להיות מינימאלית ומבוססת על ההכרח בלבד וזה משפיע לרעה עלינו, על הרגשתנו, על מצבנו הכללי וגם על הסובבים אותנו. אנחנו יותר עייפים, יותר עצבניים, פחות רגועים ונוטים לרגשות כעס ודיכאון.

שמירה על כושר לאורח חיים בריא

כוח הרצון קובע

הדרך להתחיל ולשנות את כל זה תלויה אך ורק בהחלטה שלנו, ברצון שלנו להסיט את המסלול מהשגרתי והבנאלי למסלול השונה והמאתגר. התהליך שלכם צריך להיות מורכב מכמה שלבים שמורכבים משינוי תזונתי ומעבר לתזונה נכונה ובריאה יותר, ואת זאת מומלץ לעשות בליווי תזונאית, מרישום לחדר כושר או מכון כושר איכותי ומהתחלה הדרגתית של ביצוע תרגילי כושר המתאימים למצב הגוף והשרירים ומבוססים על תוכנית אימונים סדורה שנבנתה על ידי מאמן כושר מוסמך ומקצועי.

חשיבות השמירה על הכושר

חשיבות השמירה על כושר לאורח חיים בריא צריכה להיות תמיד לנגד עינינו ואסור לנו לשקוע בשגרה של בית, עבודה, ילדים ורביצה מול מסכים..המחקרים כבר מוכיחים כי הדור שלנו שמן יותר, חולה יותר ופעיל פחות וכל אלו משפיעים לא רק על אורך החיים הממוצע של כל אחד ואחת מאיתנו אלא גם, ובעיקר, על איכות החיים שלנו.

אז צאו לרוץ מסביב לרחוב, ללכת לאורך הפארק, לרכב על אופניים, להתאמן בחדר כושר, לעשות תרגילי כושר, לשחק כדורגל, כדורסל או טניס, תקנו הליכון ומשקולות לבית, העיקר שתשמרו על כושר ועל אורח חיים בריא לאורך זמן.

Leave A Comment